Bieži vien mēs pat neapzināmies, cik daudz iespējas mums tiek sniegtas un cik daudz mēs spējam iegūt ar nelielu piepūli un jaunu ambīciju vadīti. Došanās apmaiņas programmās uz ārzemēm ir tieši šāda iespēja, kura ir pieejama ikvienam, kurš vēlas sevi jebkādā veidā pilnveidot. 

Erasmus + piedāvā visiem interesentiem vecumā no 17 līdz 30 gadiem doties īstermiņa vai ilgtermiņa brīvprātīgā darba projektos uz jebkuru valsti pasaulē. Katrs EVS ( European Volunteer Service) projekts ir atšķirīgs, tādejādi katrs var piemeklēt sev to jomu, kurā vēlas uzlabot vai iegūt kādas prasmes. Šovasar arī man tika sniegta šī iespēja pilnveidot sevi īstermiņa programmā Bulgārijas viskarstākajā pilsētā Sandanski, kura atrodas precīzi trīs stundu braucienā ar autobusu no Bulgārijas galvaspilsētas Sofijas. Tur es pavadīju 35 dienas aktīvi iesaistoties dažādās aktivitātēs, darbnīcās un festivāla veidošanā. Projekta dalībniekiem tika uzticēts veidot Balkānu jauniešu festivālu.

Mums pašiem bija jānodarbojas ar cilvēku piesaisti. Jāizdomā kā izskatīsies skatuve un kā to realizēt. Šī bija iespēja radoši izpausties un iemācīties kā lēti, radoši un efektīvi izveidot pasākumu, kurš priecēs ne tikai citus, bet arī pašus organizatorus. Mani ļoti priecēja tas komandas darbs, kurš valdīja brīvprātīgo starpā, visi darbojās saliedēti un katram projekta dalībniekam bija sava loma. Protams, neiztikt arī bez rūktākiem brīžiem. Tie noteikti bija tie brīži, kad komanda kopīgi izveido brīnišķīgu ideju, bet ofiss pēdējā mirklī to noraida savu iemeslu vadīti. Tādā gadījumā atliek tikai sakopot domas un darīt visu, kas ir tavos spēkos, lai izveidotu jaunu ideju, kura tiktu apstiprināta un izpildīta līdz festivāla sākumam. Šādi brīži parāda, cik ļoti ir nepieciešamas prasmes darboties komandā, kas arī bija mans lielākais ieguvums no šī projekta. Komandas darbs bija nepieciešams absolūti visur, sākot no plakātu pielīmēšanas pie sienas un beidzot ar brīvprātīgo priekšnesumiem festivāla laikā.

Jāatzīst, ka mūsu darbu apgrūtināja informācijas trūkums. Katru dienu mēs cēlāmies agri no rīta, lai dotos uz ofisu nezinādami, ko darīsim. Bieži vien mēs pavadījām stundas, bezdarbībā nīkdami. Šis, manuprāt, parādīja to, ka organizācijai vēl ir, kur augt un ko mācīties, lai padarītu savu darbu profesionālāku. Personīgi man visgrūtākais brīdis bija atvadas no pārējiem 22 brīvprātīgajiem. 35 dienas nav ne maz, ne daudz lai kādu iepazītu un pierastu pie cilvēkiem, ar kuriem tu dalīji gan rūktākus, gan saldākus mirkļus.

Projektā iegūtās prasmes man noteikti noderēs arī turpmāk veicot brīvprātīgo darbu un savu ambīciju īstenošanai. Es iesaku ikvienam interesentam, kurš vēlas iegūt jaunu un negaidītu pieredzi izmantot katru sniegto iespēju, un iespējams, šī ir tieši šāda iespēja, kuru esi gaidījis.