10 dienās piezīvotais apvienoja 23 jauniešus no 4 valstīm (Baltkrievija, Latvija,Lietuva,Igaunija) ar kopīgu mērķi- iepazīt Latvijas pierobežu, pārbaudot savas stopēšanas iemaņas un sasniedzot ne tikai valstu, bet arī personīgās robežas un tās pat šķērsojot.

Vairāk par projektu lasiet mājaslapā ReachTheBorder.eu !

Uzdevums, šķietami pavisam vienkāršs, uzzināt, kā dzīvo cilvēki peirobežā ar pēc iespējas mazākiem līdzekļiem sasniedzot vairāk- saplānot savus tēriņus, iekļaujot naktsmītnes, transportu un pārtiku, izplānot savu laiku tā, lai laikā būtu atpakaļ un, pats galvenais, piedzīvojuma maršrutu.  Tas projektā bija labākā daļa, jo nav noteiktu gala mērķu vai maršrutu, viss plāns rodas procesā un komandas sadarbības rezultātā. Gala rezultāts ir atkarīgs tikai un vienīgi no pašas komandas un tās dalībnieku iniciatīvas un atjautības.

Galu galā izvēlētie gala punkti robežu sasniegšanai iezīmējās pa visu Latviju- Ainaži, Valka, Daugavpils, Eleja, Liepāja, Ventspils, Kolka. Katrs maršruts iezīmēja savu neatkārtojamu stāstu, ko radīja projekta dalībnieki. Katrs stāsts tika izdzīvots dažādi- braucot ar autobusu, stopējot, paliekot kempingā teltī, pie paziņām vai pie lieliskiem nepazīstamiem cilvēkiem, kas pieņem savā mājā. Iepazīstot lērumu ar atsaucīgiem cilvēkiem un attīstot savas komunikācijas spējas, iegūstot jaunu informāciju un apmainoties ar kontaktiem, izjūtot pierobežas neatkārtojamo atmosfēru un redzot, kā multikulturāla vide ietekmē ikkdienu un  ikkatra cilvēka dzīvi. 

Apzinājām pierobežas stāstus, lielākos ieguvumus, dzīvojot pierobežā un fizisko robežu neeksistēšanu dabā. Izklāstītie robežu stāsti bieži vien runāja par pagātni, kad robežas bija jūtamas, redzamas un vistiešāk ietekmēja ikdienas dzīvi, bet tagad ir pārvērtušās par robežām tikai apziņā, ka tādas pastāv, bet realitātē nozīmē tikai robežstabiņu, kurš nevienu nespēj ietekmēt. 

Pierādījām, ka arī trijotne, kurā nav neviena latvieša, spēj tikt galā ar uzdevumu- uzzināt, kā tad ir dzīvot valsts pierobežas zonā, tāpat arī pierādījām, ka latvieši ir atsaucīgi un ar prieku ņem stopētājus (kas,patiesībā,mūs ļoti izbrīnīja), un ir iespējams sasniegt robežu neizmantojot sabiedrisko transportu.

Šis projekts tika finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.