Manas Eiropas Brīvprātīgā darba ceļojums nesen noslēdzies un jāsaka, ka šis piedzīvojums bija neaizmirstamākā uzdrīkstēšanās, ko līdz šim esmu apņēmusies.

 

 

Biju viena no pirmajām brīvprātīgajām, ko ZUM Association uzņēma skaistajā Adrijas jūras piekrastes pilsētā Pulā, kura atrodas Horvātijas Istrijas pussalas pašā galā. Kopš pagājušā gada oktobra, 9 mēnešu garumā darbojos informācijas centrā Info-center za mlade ZUM, kur tiku iesaistīta darbā ar vietējiem jauniešiem, organizējot izglītojošos pasākumus/seminārus/lekcijas, administrējot organizācijas sociālos portālus, kā arī piedaloties projektu plānošanā un realizācijā.

Lai gan sākotnēji nebija viegli būt svešiniecei jaunā valstī vairāk kā 2000 km prom no mājām, tomēr katra projektā izdzīvotā diena, kas bija piepildīta ar jauniem iespaidiem, piedzīvojumiem, zināšanām, jauniem draugiem un ceļojumiem, sekmēja manu iejušanos vietējā sabiedŗībā un iemīļot cilvēkus un vietu sev apkārt tik ļoti, ka pēc tam bija pat skumji no tā visa šķirties un doties mājup.

Horvātija ir brīnumaina vieta, tā ietver sevī neatkārtojamu valodu, tradīcijas, dzīvesveidu un dabas kapitālu- lieliskus laikapstākļus ar 2 700 saulainām stundām gadā, kristāldzirdru jūru ar vairāk kā 1200 salām un plašu jūras iemītnieku pasauli.

EBD projektu varētu raksturot kā vērtīgu ieguldījumu sevī un ieguldījumu vietējā sabiedrībā. Tas ļāva paplašināt daudzu cilvēku redzesloku, tai skaitā manējo, dalīties pieredzē, strādāt kopā, sasniegt kopīgus mērķus un iedvesmot. Neaizmirstamās atmiņas par piedzīvoto, draugi-pasaules izzinātāji, paskatīšanās uz sevi un lietām no cita skatu punkta ir tas vērtīgākais, ko es paņēmu sev līdzi no šī projekta.

Viennozīmīgi- JĀ Horvātijai un JĀ Eiropas Brīvprātīgajam darbam!!!

-Zaiga Zirnīte