clubbing europe 2017 riga

Pēc trīs piesātinātām dienām Daugavpilī, jaunieši noguruši, bet apmierināti devās atpakaļ uz Rīgu. Jāatzīst, ka, lai arī Vācija ir lielāka, jaunieši nogura no trīs ar pusi stundu garā ceļa. Tomēr pusdienas un neliela atpūta viesnīcā ļāva saņemt spēkus un turpināt strādāt pie savu Eiropas klubu izveidošanas. 

 Tika runāts gan par to, kā piesaistīt finansējumu, gan, kā veidot statūtus, gan par to, kādas būs tuvākās aktivitātes, kad jaunieši atgriezīsies Vācijā. Lai gan visi bija gandarīti par paveikto darbu, jāatzīst, ka par dienas interesantāko daļu vācieši atzina Hausa dzimšanas dienas apmeklējumu. Gan skolotāji, gan jaunieši labprāt piedalījās iepazīšanās spēlēs, dejās, kā arī kopīgi priecājās par to, ka Hausam paliek jau 22 gadi. Savukārt svētdien, 5.februārī Hausa biedri bija sagatavojuši lielisku Rīgas iepazīšanas maršrutu. Par to vairāk stāsta viena no ekskursijas organizatorēm Benita.

“Lai cik ļoti gribētos pagulēt ilgāk svētdienas rītā, bijām super moži un devāmies Rīgas ielās, lai ieraudzītu vecpilsētu un citus ievērojamākos objektus. Gidi bijām vairāki – es, Ieva un Raivis. Vācieši bija noskaņojušies garai pastaigai un arī sagatavojuši savus fotoaparātus.

Mūsu pirmais mērķis bija Latvijas Nacionālais Mākslas muzejs, un ejot līdz tam, Raivis pastāstīja par Vērmanes dārzu, Latvijas Universitāti, Esplanādi, Raiņa pieminekli, Mākslas akadēmiju, kā arī par pašu mākslas muzeju. Ekspozīcijas muzejā likās interesantas gan vāciešiem, gan mums, hausistiem. Iespaidīga bija 19. un 20. gs. māksla un noteikti stikla grīda pēdējā muzeja stāvā, jo tādas bieži nevar redzēt. Pēc muzeja izpētīšanas vācieši bija ieinteresēti par Latvijas mākslu.

Pusdienās devāmies uz „Čilli piza”, kur skolēniem īpaši patika, jo, kas gan ir ekskursija bez lieliskas picas pusdienās. Kad pusdienas bija kārtīgi paēstas, varējām sākt mini ekskursiju cauri Vecrīgai. Pirms pastaigas mēs izdalījām bukletiņus vācu valodā par Rīgas ievērojamākajiem apskates objektiem un karti. Uzreiz lielu uzmanību vāciešiem piesaistīja Brīvības piemineklis par kuru radās jautājumi un ieinteresētība.

Tad maršruts veda mūs līdz Pulvertornim un Jēkaba kazarmām, pa ceļam pastāstot par Bastejkalnu, kur sākām aizskart Latvijas vēsturi un kara laikā izdarītos postījumus. Vācieši bija īpaši ieinteresēti Latvijas vēsturē un viņiem radās papildus jautājumi. Kad Jēkaba kazarmas siena ar ģērboņiem bija apskatīta, soļojām uz Nacionālo teātrī, kur aizsākām tēmu par Jūgendstilu. Tad sekoja Saeimas ēka, kas arī veidota ar Jūgendstila noskaņu. Apstājāmies pie Jēkaba baznīcas, kur atvilkām elpu un izdalījām gotiņas konfektes. Tālāk ceļi veda uz Doma laukumu Vācieši uzzināja, ka Doma laukumā ik gadu ir galvenā Ziemassvētku egle un viņi nākamreiz zinās, kur doties Ziemassvētku laikā. Ceļā līdz Melngalvju namam piestājām pie Laimas, Latvijas balzāma un suvenīru veikala. Kamēr daži iepirkās, lai būtu Ko mājās vest, citi veidoja fotosesiju uz Vecrīgas mazajām ieliņām. Apstājoties Rātslaukumā vācieši nezināja, kur stāvēt un skatīties, jo visur apkārt ir kāds ievērojams objekts.

Mūsu ekskursija noslēdzās pie Pētera baznīcas, kur nu jau grupa nedomāja par neko citu kā iepirkšanos un brīvo laiku. Bet brīvais laiks tik ātri paskrēja, ka jau 18:30 tikāmies viesnīcas vestibilā, lai dotos kopīgās vakariņās uz “Alu”. Atgriezāmies pirmajā dienā izvēlētajā dienā, un nu jau vācieši zināja, kas ir Latvijas ēdiens. Diena bija super pozitīva pat, ja dažus mocīja nedēļas laikā sakrātais nogurums. Un būt par gidiem ir ļoti forši, jo tad var pats pārliecināties, cik daudz zini par Rīgu.”

Pasākums tiek organizēts ERASMUS + programmas ietvaros īstenotajā projektā “Clubbing Europe – strengthening active European clubs and creating new ones”.