20 jaunieši pārstāvēja Klubs "Māja" Jaunatnes dienās 2016 (European Youth Event 2016) Eiropas parlamentā Strasbūrā, Francijā. Kā mums veicās -  lasi tālāk!


20.-21. maijam vairāk kā 7000 jaunieši atradās Eiropas Savienības “politiskā” centrā - Eiropas Parlamentā- Strasbūrā, Francijā. Šoreiz tur notika Eiropas Jauniešu pasākums 2016 (Europeon Young Event (EYE)), kur Latviju pārstāvēja organizācijas Klubs “Māja” 20 deleģētu aktīvistu. Pasākuma laikā tā dalībnieki analizēja, diskutēja, dalījās pieredzē un piedalījās citās radošās aktivitātēs un lekcijās par ES aktualitātēm, svarīgākajiem notikumiem, jautājumiem, kas skar ne tikai jauniešu ikdienas gaitas, bet arī visus ES iedzīvotājus.

Viss sākās ar grandiozu atklāšanu pie ES ēkas ar mūziķiem, akrobātu un oficiālajām uzrunām, kas iedvesmoja jauniešus darboties pasākumā un saprast mērķi kādēļ, tas notiek. Vēlāk sekoja diskusijas, lekcijas, semināri un radošas aktivitātes. Es personīgi piedalījos divās lekcijās, kas bija saistītas ar karjeras iespējām un to veidiem mūsdienu civilizācijā. No šīm lekcijām, diemžēl, neieguvu jaunas zināšanas, bet gan atsvaidzināju esošās un iedvesmoja vēl vairāk strādāt uz uzstādīto mērķa sasniegšanai. Kopumā pasākums ir izdevies, manuprāt, jo tas pulcināja dažādu tautību, interešu un pieredzes bagātu jauniešus, kam rūp ES nākotne.

P.S. Organizatoriskā daļa gan varētu būt labāka dažās situācijās un apstākļos, bet kopumā tiešām esmu apmierināta un priecīga par dalību šāda veida pasākumā.

Olga Jasjuļaņeca

 


Braucienā uz EYE2016 emocijas bija pozitīvas. Interesanti bija ar mūsu ceļa grupu, atpazīt pazīstamos, iepazīt svešos un atrast cilvēkus ar kopīgām paziņām.

Šī pasākuma laikā uzzināju daudz ko jaunu ne vien par globālām lietām, par kurām bija manas tēmas aktivitātēs Eiropas Parlamentā, bet arī par sevi. Diskusijas par demokrātiju un godīgu tirdzniecību mani ļoti ieinteresēja pārstāvēt Latviju, izteikt to, kādas, manuprāt, ir problēmas, kurām nepieciešams pievērst vairāk uzmanību. Pirmo reizi mans teiktais tika uzreiz pārtulkots franču, vācu un zīmju valodā, kas likās fascinējoši. Tā kā profesiju plānoju meklēt politoloģijas nozarē, šī iegūtā pieredze, publiski runājot tik lielas auditorijas priekšā par šādām tēmām, tiešām bija ļoti noderīga. Šāds brauciens ļāva man saprast arī to, cik maz vietas man ir nepieciešamas, lai izgulētos, kā arī - pirmajam aizmiegot, var sanākt kļūt par modeli.

Noslēdzot šo aprakstu, vēlos sacīt, ka piedalīšanos EYE pasākumā nenožēlotu neviens, jo plašajā aktivitāšu sarakstā katrs var atrast sev ko tīkamu.

Deniss Lagzdiņš

 

 


Tik garu ceļu ar autobusu mēroju pirmo reizi. Bet tas bija tā vērts. Laiku, kas tikai pavadīts ceļā, saīsināja brīnišķīgā komanda. Nodarbības pasākumā biju izvēlējies es pats, un tās bija tādas, kas bija par man interesējošu tematiku – uzņēmējdarbību. Bet es vēlētos padalīties ar savu pieredzi, kuru ieguvu pirmajā nodarbība.

Šajā nodarbībā notika biznesa ideju konkurss. Arī es pieteicos šim konkursam, bet beigās, uzskatot, ka mana ideja nav pietiekami laba, es nobijos un atteicos no dalības šajā konkursā. Un tā es ieguvu lielu mācību nekad nenobīties un vienmēr riskēt. Tā arī bija atziņa, ko ieguvu no nodarbībām nākošajā dienā, kuras vadīja Eiropā pazīstami uzņēmēji, kuri dalījās ar savu pieredzi uzņēmējdarbībā. Bet visi kā viens atkārtoja, ka nekad nevajag nobīties un padoties, bet vienmēr riskēt. Lai gan ir grūti darīt to, par ko nezini, kā tas izvērtīsies, bet tāda ir dzīve uzņēmējam. Viņš nekad nevar paredzēt, kas notiks vēlāk, bet vienmēr ir jāriskē, tas atmaksāsies vienmēr. Kādreiz tā varbūt būs peļņa, kādreiz jauni investori, bet kādreiz tā būs pieredze, kas iegūta no kļūdām. Bet atgriežoties pie biznesa ideju konkursa... Tas tiešām bija interesants un labu ideju pilns. Patīkami bija redzēt jauniešus, kas nedomā tikai par savu labumu, kā iegūt lielāku peļņu, bet domā arī par sabiedrību, un kā pacelt sabiedrības labklājības līmeni. Ar šīm idejām tika veicināts pievērst uzmanību sabiedrībā aktuālām problēmām, kā arī piedāvāts šo problēmu risinājums, piemēram, rast iespēju strādāt cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Es tiešām nenožēloju, ka izvēlējos tieši šo nodarbību. Šajā nodarbībā atgadījās arī kāds smieklīgs notikums. Es sēdēju sevis izvēlētajā vietā, bet pēkšņi man blakus apsēdās kāds cits jaunietis. Mēs, protams, sasveicinājāmies un paspiedām roku, bet tad sekoja iepazīšanās, un līdzko abi izteicām savus vārdus, izskanēja divi vienādi vārdi – George. Tas tik tiešām bija interesants moments. Mēs, protams, kļuvām labi draugi.

Šis brauciens tiešām bija ļoti interesants, kā arī neaizmirstams. Tagad tikai atliek cerēt, ka idejas tiks realizētas, un tiks pievērsta lielāka uzmanība aktuālu problēmu risināšanai. Un tiešām liels paldies organizatoriem!

Georgs Sidors

Paldies brauciena dalībniekiem: Ilgai Vālodzei Ābelei, Germanam Ļebezovam, Līgai Kubuliņai, Georgam Sidoram, Montai Dānielei, Laurai Tiršai, Sabīnei Ščegoļevai, Kristiānai Plātei, Denisam Legzdiņam, Olgai Jasļujaņecai, Danai Ivanovai, Artūram Jānim Krūmiņam, Paulai Ābelei, Jekaterinai Smirnovai, Danai Kucinai, Zanei Vītolai, Mārtiņam Cēsniekam, Ilvai Tučai un Dacei Paiķenai.