11Lietuva

Augustā norisinājās jauniešu apmaiņa Lietuvā “Feed the body, heal the soul”

Septiņi jaunieši no Latvijas ņēma dalību Lietuvas projektā “Feed the body, heal the soul”, kas norisinājās no 2016. gada 15. augusta līdz 23. augustam. Katram no dalībniekiem, tā bija pirmā pieredze jauniešu apmaiņas projektā,un visi bija patīkami satraukti, jo īsti nezināja, ko sagaidīt.

Projektā laikā tika iepazītas visu pārstāvēto valstu kultūras – Lietuvas, Serbijas un Polijas­ cilvēki un tradīcijas, kas mūs katru dalībnieku satuvināja ar vien tuvāk. Visas 9 dienas bijām, kā liela ģimene, kas atbalstīja viena otru. Latvija arī sevi pārstāvēja ar tradicionālo ēdienu un prezentāciju par Latviju, lai dalībniekiem būtu skaidrs kas tad mēs īsti esam.

“Feed the body, heal the soul” ietvaros, tika gūtas zināšanas par veselīgu dzīves veidu, iepazītas nebijušas meditācijas – Gonga un elpošanas meditācija, vingrojumi no rīta un vakaram, un vēl daudz kas cits. Caur dažādām diskusijām, sesijām dalībniekiem bija iespēja izveidot savus “veselīga dzīvesveida” mērķus, apdomāt to, ko ēdam ikdienā, un cik aktīvi pavadām savu ikdienu un brīvo laiku.

Jauniešu apmaiņa deva dalībniekiem netikai jaunus draugus un zināšanas par citām kultūrām, bet arī deva iespēju iepazīt katrs pats sevi, iegūt zināsānas par veselīgu dzīves veidu un veselīgi dzīves uztveri.