eiropiesi
Septembra otrajā pusē Klubs „Māja” piedāvā iespēju sešās Latvijas pilsētās noskatīties jauniešu iniciatīvas projektā „Mūsu Eiropa. Mūsu pirmizrāde” radīto teātra izrādi „Kā eiropieši pasaulē brauca”.


Izrādes darbība risinās mūsdienās kaut kur tepat Eiropā. Tās galvenie varoņi ir pieci eiropieši, kas dodas braucienā ar kuģi uz kādu neapdzīvotu salu, lai noskaidrotu, kurš no viņiem kļūs par liela laimesta īpašnieku.
Strādīgajam polim, punktuālajam vācietim, ekspresīvajai grieķietei, apzinīgajai igaunietei un bohēmiskajam francūzim atrasties vienam otra sabiedrībā jau no ceļojuma sākuma ir izaicinājums. Viss mainās, kad eiropieši salā sastopas ar ko negaidītu. Cik vienoti savā dažādībā viņi spēs būt, lai pieņemtu pareizos lēmumus un kas ir tas, kas liks viņiem pārvērtēt savu attieksmi pret kāroto laimestu, skatītājiem būs iespējams uzzināt izrādes gaitā.

Izrādi varēs noskatīties:

Mūsu Eiropas Mūsu pirmizrāde fināls24.martā Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Jesaja Berlina auditorijā norisinājās radošā erudīcijas konkursa vidusskolēniem „Mūsu Eiropa. Mūsu pirmizrāde” fināls.

Konkursā pirmo vietu ieguva Aizkraukles Novada ģimnāzijas komanda „Jaunaudze”, kuras radošo sniegumu par labāko atzina konkursa žūrija - dramaturgs Kārlis Anitens, režisore Antra Austriņa un Eiropas Parlamenta Informācijas biroja Sabiedrisko attiecību speciāliste Jolanta Bogustova.

Konkursa uzvarētājus sveica Eiropas Parlamenta deputāts Kārlis Šadurskis, pasniedzot Eiropas Parlamenta Informācijas biroja Latvijā balvu - iespēju kopā ar saviem skolas biedriem Eiropas Parlamenta programmas „Euroscola” ietvaros doties ceļojumā uz Strasbūru un Parlamenta plenārsēžu zālē tikties ar vairāk nekā 500 vienaudžiem no pārējām ES dalībvalstīm.

www.klubsmaja.lv-memp-finals24.martā plkst. 14.00 Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Jesaja Berlina auditorijā norisināsies radošā erudīcijas konkursa vidusskolēniem „Mūsu Eiropa. Mūsu pirmizrāde” fināls.

Radošais erudīcijas konkurss „Mūsu Eiropa. Mūsu pirmizrāde” notiek visā Latvijā trīs kārtās, tā dalībnieku uzdevums ir pakāpeniski izstrādāt pašiem savu ideju modernā teātra izrādei par Eiropas Savienības vērtībām un iespējām, kā arī parādīt savas zināšanas Eiropas Savienības jautājumos.

Finālā tiksies visu četru reģionālo sacensību uzvarētāji - Rēzeknes 1.vidusskolas komanda "Eira", Ventspils 4. vidusskolas komanda „Eiro jaunatne”, Rīgas 25.vidusskolas komanda "Divdesmit piektie Eiropā", kā arī Aizkraukles Novada ģimnāzijas komanda „Jaunaudze”, lai noskaidrotu konkursa uzvarētāju un to komandu, kuras radītā teātra izrādes ideja ar pašu autoru līdzdalību tiks iestudēta un 2012. gada vasarā izrādīta Latvijas pilsētās.

www.klubsmaja.lv skatuveKad martā sākām plānot tradicionālo Hausa erudīcijas konkursu, sapratām, ka šoreiz darīsim to nedaudz citādāk.

Vārds pa vārdam un nonācām līdz idejai – radīt teātra izrādi. Un nevis kādu Blaumani vai Šekspīru jaunās krāsās, bet gan pilnībā pašu jauniešu izdomātu izrādi par Eiropas Savienības vērtībām un iespējām

www.klubsmaja.lv skatuveHeij!
Esmu Anna un tā nu sanāca, ka viens no maniem uzdevumiem, piedaloties konkursa veidošanā, bija flešmoba izveidošana. Tā radās kā viena no idejām, kā popularizēt mūsu veidoto konkursu.
Doma par flešmobu bija, atlika vēl saprast, kā tāds zvērs kā flešmobs vispār rodas un ko viņš ēd.

Page 1 of 2

Papildus informācija

MISIJA
Klubs "Māja" darbības mērķis ir popularizēt Eiropas vienotības ideju, veicinot demokrātiju, plurālismu, iecietību un cilvēktiesību ievērošanu, informējot un izglītojot jaunatni un veicinot tās iniciatīvas un līdzdalību, rosinot jaunatnes sadarbību vienotas demokrātiskas Eiropas veidošanā, atbalstot Latvijas integrāciju Eiropas Savienībā.
Iespēja vidusskolēniem
euroscola banner
© Klubs "Māja". Visas autortiesības ir aizsargātas 1996-2017