Klubs „Māja” par īpašu organizāciju padara tieši daudzās tradīcijas, no kurām daudzas pastāv no organizācijas dibināšanas dienas, bet citas radušās pavisam nesen.

Hausa gads sākas septembrī ar kopsapulci, kurā pulcējas balsstiesīgie biedri, lai atskatītos uz iepriekšējā gadā paveikto, apstiprinātu jaunos biedrus un ievēlētu jaunu valdi.

Tālāk rudenī ik gadu notiek Zelta rudens – kopīga došanās uz Siguldu vai citu skaistu vietu, lai priecātos par rudens košumu.

Vēlāk Hauss kopīgi svin Ziemassvētkus, dažkārt rīkojot kādus tematiskus Ziemassvētkus, piemēram, latviskus vai pie vecmāmiņas. Daudzus gadus Klubs „Māja” arī Ziemassvētku laikā ir devies uz bērnu namu „Apīte”, rīkojot Ziemassvētku pasākumu viņiem.

4.februārī ir laiks svinēt organizācijas dzimšanas dienu. Tās tiek svinētas gan oficiāli, vismaz apaļās, gan radoši un neformāli – piemēram, ar „pink and shiny”, cirka vai pasaules gala tēmu. Kluba „Māja” dzimšanas diena ir arī viens no retajiem gadījumiem, kad iespējams nobaudīt Hausa zupu, kas, iespējams, ir Hausa iemīļotākā un neparastākā tradīcija. Tās slepeno sastāvdaļu atklāj vien īsti hausisti laika gaitā.

Kā jauna tradīcija februārī – Sveču mēnesī – notiek sveču liešana. Ikvienam ir iespēja izpausties, kombinējot krāsas savās svecēs.

Pavasaris bieži atnāk ar erudīcijas konkursa finālu – erudīcijas konkursi arī ir Kluba „Māja” tradīcija. Vidusskolēniem tajos ir iespēja gan pārbaudīt savas zināšanas par Eiropas Savienību, gan izpausties radošos uzdevumos, sacenšoties par galveno balvu.

Pavasarī ap 9.maiju Klubs „Māja” rīko vai piedalās Eiropas dienā vai Eiropas nedēļā. Tā tiek atzīmēta gan kā ielu akcija, gan kā aktivitāšu rīkošana Eiropas Dārza svētkos – kā kuro gadu.

Visu gadu tiek rīkoti tējas vakari par visdažādākajām tēmām. Tajos neatņemama sastāvdaļa ir tēja un cepumi, tādēļ dažkārt Hausu mīļi raksturo kā tējas un cepumiņu organizāciju. Diemžēl līdz ar tējas tradīciju kā izskaužama tradīcija ir izveidojusies krūzīšu nenomazgāšana…

Par visiem pasākumiem var uzzināt apkārtrakstā „Mēs paši”, kas šobrīd iznāk reizi gadā. Tajā apkopoti stāsti, apraksti un bildes par piedzīvotajiem pasākumiem, projektiem un ārzemju apmaiņām. Portretu galerijā savukārt var lasīt stāstus par pašiem hausistiem.

Visbeidzot visas tradīcijas kopā veido kaut ko tik netveramu, taču tomēr sajūtamu kā Hausa gars. Tā ir izjūta, ko dod darbošanās kopā hausistiem, kopīgi panākumi pasākumos, ilgi koptu tradīciju piedzīvošana… Taču to nevar izstāstīt, vienīgi just.