Es domāju, ka ir laiks lai jums pastāstītu par manu vasaru. Vispirms par maniem Līgo svētkiem: Es protams svinēju laukos - kaut kur Vidzemē ar Pauliusu,  Vitu un citiem draugiem. Mēs taisījam šašliku, gājam uz pirti und pēc tam peldēties ļoti aukstā ezerā, mēs dziedājam un mēs  redzējam saullēktu. Vienīgā lieta, kuru es nedarīju, bija lēkšana pāri ugunskuram, jo man ļoti bail no uguns. Latviešiem tas nepatīka, bet es vienkarši vēl neesmu tik latviska. Varbūt citreiz...

Jūnija beigās es piedalījos Astotajos Ziemeļu un Baltijas Valstu Dziesmu Svētkos. Tā bija ļoti laba iespēja lai dziedāt Mežaparka Lielājā Estrādē. Mēs dziedājam dziesmas no astoņām valstīm.

Jūlījā un Augustā man nebija tik daudz jāstrādā, jo skolas bija slēgtas un tas man doda laiku vairāk redzēt un darīt Latvijā. Es daudz braucu uz pludmali. Es ceļoju pirmo reizi uz Daugavpili. Jūlijā, es braucu uz Positivus festivālu. 

Augusta sākumā bija mans pēdējais liels projekts ar Hausu:  Vasaras nometne. Pauliusam un man bija jāvada darbnīcu par nabadzību un starpkultūru vakaru. Kopumā mums bija ļoti intersantas darbnīcas und jauki dalībnieki. Nometne man arī bija iespēja pedējo reizi pielietot visu, ko es biju macījusies latviešu valodas nodarbībās, jo visi citi cilvēki bija latvieši (izņemot Pauliusu, bet viņš runā latviski kā latvietis) un man vienkarši bija jārunā latviski. 

Kopš nometnes beigu es vienkarši iebaudīju pārējo laiku, kas man pieliek ar manu mīlestību Rīga un protams arī rūpējos par manu nakotni Vācijā... 

Čau mīļi lasitāji, 

bija ilgs laiks kopš pagājušā ieraksta, es zinu. Bet šeit beidzot ziņas no manis. Kas ir noticis?

 

Mums bija daudz, daudz skolu vizīšu. Tagad es esmu bijusi visur Latviā - nu, gandrīz... Vienā mēnesī es biju Naukšēnos, Inčukalnā, Rancēnos, Eglainē, Rēzeknē, Kuldigā und vairākās vietās. 

Ļoti forša bija nedēļas nogale Liepājā. Mana pirma reize Liepājā un es jau iemīlētījos. Liepājai ir kaut kas īpašs ar savu ostas pilsētas atmosfēru, savu skaistu vecu centru un protams ar savu brīnisķigo pludmali - manuprāt, pēc Rīgas, visskaistākā pilsēta Latvijā. 

Astoņi mēneši. Es domāju, ka tagad ir laiks ierakstiem latviešu valodā. Lūdzu atvainojiet manas kļūdas!

Latvijā beidzot ir pavasaris! Kokiem ir lapas, putni dzied un dažreiz gan saule spīd! Tagad nevajag trīs jakas, bet tikai divas un es esmu laimīga. Latvija ceļas. Ielās ir cilvēki, daži pat smaida un katru dienu ir pasākumi: flešmobi, brīvdabas koncerti…

Hey hey,
one month has passed since my last blog entry. The weather is still basically the same. Pretty cold, pretty gray. But we have more hours of light per day and there were around 5 days of spring this March, sun and mild weather. So that’s good.

Work hasn’t been a lot this month, so I can’t tell you much there. 

Half time, baby. Six months, to the day, have passed since I arrived in this cold country. Does it feel like half A year? It is really hard to say. Of course, time is passing quickly and in a way it feels like the 4th of September is only a month ago. But on the other hand, a lot has happened since then, maybe more than the whole 8 years that I spent in my last school. So I’m torn. But there is no need to decide. Because whatever I feel like, there is no changing the fact, that in 6 months, I will be back in Germany.
As much as I would like seize every day I have left here, I catch myself hoping that time will pass more quickly, because I just cannot stand this winter anymore! It is not the cold - that I could deal with. And it isn’t even very cold. Just that stupid sun will not show its face in this grey, grey, grey country. And you can see it in other people’s faces, too. Every one is sad, pale and annoyed. Yesterday a little girl smiled at me i  the street and I just stared at her like: “What’s wrong with you?” After she had passed by me, I realized “Oh God, what is wrong with me?”. Definitely need some vitamine D. 
But enough complaining, apart from the weather, everything is just great, or as a Latvian would say, “normāli”. 

Page 1 of 3

Papildus informācija

MISIJA
Klubs "Māja" darbības mērķis ir popularizēt Eiropas vienotības ideju, veicinot demokrātiju, plurālismu, iecietību un cilvēktiesību ievērošanu, informējot un izglītojot jaunatni un veicinot tās iniciatīvas un līdzdalību, rosinot jaunatnes sadarbību vienotas demokrātiskas Eiropas veidošanā, atbalstot Latvijas integrāciju Eiropas Savienībā.
Iespēja vidusskolēniem
euroscola banner
© Klubs "Māja". Visas autortiesības ir aizsargātas 1996-2017