VĒSTURE
Klubs “Māja” – Jaunatne vienotai Eiropai, stāsts sākas 1995. gadā, kad Inese Voika ar Latvijas Universitātes Ekoloģiskā kluba starpniecību uzzina par starptautisku žurnālu “Das Haus – La Maison – The House”.
Stūrakmeņi vēstures gaitā
Klubs “Māja” – Jaunatne vienotai Eiropai, stāsts sākas 1995. gadā, kad Inese Voika ar Latvijas Universitātes Ekoloģiskā kluba starpniecību uzzina par starptautisku žurnālu “Das Haus – La Maison – The House”. Šis žurnāls, kas veltīts Eiropas apvienošanās un demokrātijas idejām, kļūst par pamatu organizācijas dibināšanai.
1995. gada 4. februārī Rīgas dzīvoklī uz sarkanā dīvāna 10 dibinātāji – Inese Voika, Dace Krejere, Roberts Putnis, Baiba Sleže, Pēteris Pildegovičs, Jānis Zvejnieks, Ilze Jozepa, Maija Akmentiņa, Uldis Galdiņš un Diāna Place – paraksta dokumentu, dibinot Klubs “Māja”. Pirmā prezidente ir Inese Voika, un organizācijas mērķis ir izglītot jauniešus par Eiropu un demokrātijas idejām.
1995. gada vasarā tika organizēts pirmais lielais pasākums – koncertu Mazajā Ģildē ar grupas “Prāta Vētra” piedalīšanos, lai piesaistītu līdzekļus turpmākajiem projektiem. Pirmajos gados organizācija piedzīvoja strauju izaugsmi, iegūstot pirmo biroju Aspazijas bulvārī 24 un organizējot nometnes un seminārus par Eiropas integrāciju un cilvēktiesībām.
1997. gadā klubs mainīja nosaukumu uz “Klubs “Māja” – jaunatne vienotai Eiropai” no “Klubs “Māja” ”un tas kļuva par oficiālu dalībnieku JEF (Jaunie Eiropas Federālisti). Šajā periodā tika nostiprinātas organizācijas demokrātiskās vērtības un iekšējā politiskā kultūra, uzsverot, ka ikviens dalībnieks ir aktīvi iesaistīts lēmumu pieņemšanā un ka valde tiek pārvēlēta ik pēc pusgada vai sešām kopsapulcēm.
No 2000. līdz 2010. gadam klubs turpināja paplašināt savu darbību, organizējot starptautiskus projektus un sadarbības pasākumus ar citām Eiropas jauniešu organizācijām. Tika rīkotas nometnes, apmaiņas programmas un diskusijas, kas veicināja jauniešu izpratni par Eiropas vērtībām un demokrātijas nozīmi.
Laikā no 2015. līdz 2020. gadam Klubs “Māja” piedzīvoja ievērojamu izaugsmi, paplašinot savu biedru skaitu un īstenojot apjomīgus projektus ar Eiropas Savienības finansējumu. Organizācija īstenoja vairākus Erasmus+ un Eiropas Solidaritātes korpusa projektus, kā arī stiprināja draudzību ar Eiropas Parlamenta biroju un Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā.
Viens no nozīmīgākajiem notikumiem šajā periodā bija jaunā biroja atklāšana Tērbatas ielā 74a, kas nodrošināja organizācijai plašākas telpas darbībai un pasākumu rīkošanai. Tika īstenoti arī dažādi sabiedrības informēšanas projekti, piemēram, podkāsts “Kontrasts”, kas kļuva par Latvijā pirmo jauniešu organizācijas radīto podkāstu.
Organizācijas panākumus veicināja daudzu dedzīgu un apņēmīgu jauniešu darbs. Starp viņiem īpaši izcēlās Ruta Beināre, kas radīja slaveno CAP apmācību konceptu, un Inta Dimzule, kas stiprināja Eiropas Klubus un veicināja starptautisko sadarbību. Kristiāna Plāte kļuva par Latvijas pirmo ANO Jauniešu delegātu un aktīvi darbojās Kluba “Māja” valdē, veicinot jauniešu iesaisti un līderību.
Klubs “Māja” turpina attīstīties, saglabājot savu misiju veicināt jauniešu iesaisti un izglītošanu par Eiropas vērtībām un demokrātiju. Organizācija ir apņēmības pilna turpināt iesākto darbu, paplašinot starptautiskās sadarbības iespējas un stiprinot jauniešu lomu sabiedrībā.
Gadagrāmatas
Izsmeļoša un detalizēta hronika, kas aptver vairākus gadus, sniedzot dziļu ieskatu organizācijas darbībā, galvenajos notikumos, nozīmīgākajās aktivitātēs un sasniegumos
1995 - 2015.
2015. - 2020.
Apkārtraksti
Ikgadējs pārskats, kas sniedz koncentrētu ieskatu Klubs “Māja” darbībā viena gada griezumā. Tas ir strukturēts un koncentrēts dokuments, kas ļauj ātri un viegli pārskatīt galvenos notikumus, aktivitātes un sasniegumus noteiktā laika periodā.